Wizyta ministra Kurtyki nad stawem Kalina
08-02-2021

 

 

Wizyta członków rządu w Świętochłowicach, rozpoczęła się od podpisania umowy na utworzenie punktu przyjmowania wniosków w ramach programu Czyste Powietrze, a zakończyła się wizytą nad Stawem Kalina.

Bomba ekologiczna, którą pozostawiły po sobie chorzowskie Zakłady Chemiczne "Hajduki", zostaje utrapieniem mieszkańców dzielnicy Zgoda. Jest też problemem znanym w całym kraju, dlatego sprawą mocno zainteresował się dwa lata temu Premier Mateusz Morawiecki. Podejmowane do tego czasu próby nie przynosiły efektu. Dziś świadomie twierdzę, że jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko, by projekt z sukcesem zakończyć - z przyjętym w umowie terminem końcem sierpnia 2023.

 

Dziś gmina ma po stronie rządowej solidnego i odpowiedzialnego partnera, a o chęci realizacji istotnych dla Świętochłowic projektów niech świadczy zainteresowanie i obecność w naszym mieście Ministra Ministerstwa Klimatu i Środowiska, czy przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger