Mieszkańcy poznali plan zagospodarowania Kaliny
25-06-2020

 

 

Kiedy pół roku temu podpisywałem umowę na remediację Stawu Kalina i spotkałem się z mieszkańcami, zapewniałem, że w czerwcu spotkamy się z wykonawcą i przedstawimy wizualizację, niewielu w to wierzyło.

 

Dotrzymałem słowa. 24 czerwca br. spotkałem się z mieszkańcami, by zapoznać ich z harmonogramem prac, zgodnie z którym prace budowlane ruszą w lipcu 2021 roku, oraz wizualizacją koncepcji zagospodarowania stawu i jego najbliższego sąsiedztwa. Przedstawił je Piotr Surma - przedstawiciel Menard Polska & REMEA - a w koncepcji znalazły się m.in.:

  • plac zabaw
  • wybieg dla psów
  • boisko do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne
  • siłownia terenowa
  • skatepark

Staw zostanie podzielony na trzy groble, przez które przebiegać będą ścieżki piesze. Przestrzeń wokół stawu uzupełniona zostanie dodatkowymi ścieżkami pieszymi i rowerowymi oraz małą architekturą.

 

Oczywiście to jak będzie wyglądać w przyszłości Kalina nie może nam przysłonić najważniejszego aspektu, jakim jest oczyszczenie stawu wraz z przywróceniem w nim wartości biologicznych.

 

Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy uczestniczyli w spotkaniu. Jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie lub pytania zachęcam do kontaktu pod adresem e-mail kalina@swietochlowice.pl

 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger