Miasto i jednostki pomagają
12-02-2021

 

 

Dziś sprawdziłem, jak przebiegają prace nad przygotowaniem lokalu dla jednej z naszych mieszkanek, której spłonął cały dobytek. Dzięki współpracy z Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach oraz MPGL Świętochłowice mieszkanie będzie wkrótce gotowe.

 

Nie ma co ukrywać, że stan miejskich zasobów lokalowych jest w opłakanym stanie. Lokale nie zapewniają godziwych warunków, a dostosowanie ich jest czaso- i kosztochłonne. Wieloletnie zaniedbania sprawiają, że wstyd je oferować. A trudna sytuacja finansowa, jaką zastałem dwa lata temu, uniemożliwia w szybkim czasie przeznaczenie wystarczających środków na konieczne remonty. Dlatego będziemy je realizować krok po kroku.

 

Są jednak optymistyczne aspekty tej sytuacji:

Pierwszy, to poczucie humoru lokatorów. Jeden z napisów na drzwiach wejściowych uwieczniłem na zdjęciu "Tu nie Afryka, tu się drzwi zamyka"

Drugi, to rysująca się w jasnych barwach przyszłość świętochłowickiego mieszkalnictwa dzięki rozmowom, jakie odbyłem dziś i jakie prowadzą moi zastępcy. Już wkrótce będę mógł przekazać więcej szczegółów

 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger